V okviru specifičnega pravnega področja na podlagi poglobljenega poznavanja tematike in spremljanja razvoja le te omogočamo specializirano svetovanje in zastopanje.
V praksi se medicinsko pravo izrazi zlasti na področju pravic pacientov ter v obligacijsko pravnem vidiku razmerja med pacientom in zdravnikom. Sodna praksa se pri tem sooča s primeri presoje veljavne privolitve v zdravstveni poseg in posledično odškodninske odgovornosti zdravstvene organizacije, če ta ni veljavno pridobljena.
Nadalje se sodna praksa vse bolj pogosto ukvarja z odškodninskimi primeri na področju zdravstvenih storitev, to je napak v postopkih diagnostike in zdravljenja, ko slednji niso izvedeni v skladu s potrebno profesionalno skrbnostjo.
V okviru tega pravnega področja nudimo zastopanje pacientom in zdravstvenim zavodom, prav tako pa omogočamo pravno svetovanje in pripravo potrebnih pravnih aktov na področju izvajanja zdravstvenih storitev.
Primer: Zdravnik pacientu pred operacijo ne pojasni tveganja uresničitve stranskega učinka posega, ki se pojavi v visokem odstotku primerov. Pacient poda pisno privolitev v poseg, kasneje pa se uresniči navedeno tveganje, s čemer mu nastane škoda. Poseg je bil sicer izveden strokovno, vendar pa pacient z možnim tveganjem ni bil seznanjen. Če bo sodišče ocenilo, da gre za signifikantno tveganje, bo pacientu, ki uveljavlja odškodninski zahtevek, prisodilo odškodnino za nastalo premoženjsko in/ali nepremoženjsko škodo.
Če poseg ni bil opravljen z ustrezno strokovnostjo, t.j. v skladu z doktrino oziroma po standardu profesionalne skrbnosti, bo zdravstveni zavod odškodninsko odgovarjal. Odgovor, ali gre za odstopanje od veljavne doktrine, bo sodišču nudil v sporu imenovani izvedenec.